Sizin İçin Güneş

Kendi Tesisimiz...

Multigroup’un ana binasında ( Multiplaza) bulunan ürün deneme amacıyla kurulu 13 kWp gücünde GES-Tesisi. Fotovoltaik ile Güneşten elektrik üretip günlük tüketimi asgari 100 kW/h olan binanın yazın yüzde 80-85 kış aylarında ise %60 oranında karşılayabilen bir üretim kapasitesine sahip. 13 er adet Axitec,Renesola, CSG ve Solartürk 250Wp panellerle teker seri halinde her biri ayrı invertere bağlı olup 4 string e sahiptir. Merkezi kontrol ve uzaktan takip sistemi, ışınım ortam ısısı ve rüzgar ölçüm istasyonu ile firmamızın, yenilenebilir Enerji alanında ülkemizin hava ve çevre koşullarına en uygun konsepti üretmesini sağlamaktadır. Sabahları ve akşam saatleri gölgelenmesine, ana yola (D400) çok yakın olmasıyla yoğun duman ve toz almasına ve 50 derece batıya bakmasına rağmen, elektrik üretimi menmuniyet vericidir.

DSCF8556can

Şahsi eviniz için enerji çözümü

Kendi kullandığınız güneş enerjisi elektriği ile elektrik masraflarınızı düşürün. Temiz güneş enerjisi ile çevre korumaya katkıda bulunun. Evinizdeki bir fotovoltaik sistemi ile kendi güneş enerjisi elektriğinizi kendiniz üretirsiniz ve artan elektrik fiyatlarına bağımlı olmaktan kurtulursunuz.

about3

Bunun yanında bir geri dönüş sistemi ve batarya sistemi ile %100 e yakın tedarik güvenliği sağlanabilir. Elektrik kesildiğinde sistem otomatik olarak bağımsız işletime geçiş yapar.

Elektrik fiyatlarında artış

Türkiye’nin ekonomik gelişimi çok olumludur. Ancak elektrik enerjisi fiyatları artmakta ve ekonomik gelişmeyi tehlikeye sokmaktadır. Fosil enerji kaynaklarının sonu geldiğinden ve pahalılaştığından konvansiyonel enerji santrallerindeki bu gelişim değiştirilememektedir.

31

Türkiye’de Elektrik fiyatları son 5 yıl içerisinde ortalama % 50 yükseldi.

Güneş enerjisinin maloluş fiyatı, tesis işletmecisi için sabit kalır ve enerji tedarikçilerinin elektrik fiyatının çok altında kalır. Bu duruma özellikle gelecek yıllarda daha da çok artacak olan elektrik fiyatları dahil edilmelidir. Fotovoltaikten maksimum elektrik üretim süresi, en yüksek elektrik tüketim süresi ile birlikte sona eder.